Kalite Politikamız

Mega Metal ailesi olarak, hedef faaliyet alanımız olan süper ince bakır tel üretimimiz ile sektörde sürdürülebilir ilişkiler kurma vizyonumuzu destekleyici bir kalite politikası oluşturduk.

Kalite Yönetim Sistemi, yasal mevzuatları, müşteri özel istekleri ve teknik gereklilikleri dâhil olmak üzere uygulanabilir şartları yerine getirmeyi amaçlar.

Ürün kalitesini artırmak, firma hedeflerini gerçekleştirmek ile çalışanlara kişisel ve teknik eğitimler vermek temel hedeflerimiz arasındadır. Entegre Yönetim Sistemi ile sektöre örnek olmayı amaçlarken; iş sağlığı, güvenliği ve çevre koruma uygulamalarını sürekli iyileştirmeyi hedefleriz. Tüm çalışanların ekip ruhu ve iş birliğiyle başarılı yönetim sistemine ulaşmayı taahhüt ediyoruz.

İş Sağlığı Güvenliği, Çevre Politikamız

Geleceğimize katkı sağlamak ve çalışanlarımızın güvenliğini ön planda tutmak amacıyla çevreye olan saygımızı yansıtan bir iş sağlığı ve çevre politikası belirledik.

Firmamız çevreye zarar vermeden ürün ve hizmet sunmayı, sıfır iş kazası hedefiyle güvenli çalışma ortamı sağlamayı, çalışanlarına çevre bilinciyle eğitim vererek sürekli gelişimi amaçlamaktadır.

Verimli kaynak yönetimi politikamız ışığında doğal kaynak tüketimini azaltmayı, sağlık bütünlüğünü koruyarak proaktif tedbirler almayı ve çalışanların katılımını teşvik etmeyi hedefleriz. Başarı, tüm çalışanların ekip ruhu ve iş birliğiyle gerçekleşmektedir.

Enerji Politikamız

Enerji verimliliğiyle geleceğe yatırım yapıyor, çevreye duyarlı bir şirket olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Enerji verimliliğine öncelik veriyor ve sürekli iyileştirme ile ekip arkadaşlarımız arasında da enerji yönetimi bilincini oluşturmayı taahhüt ediyoruz. Ayrıca, yasal şartları takip ederek öncülük olmayı ve enerji performansımızı her yıl artırmayı hedefliyoruz. Geleceğe yönelik sorumluluklarımızın bilinciyle, çevreye duyarlı bir şirket olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bilgi Güvenliği Politikamız

Şirketimiz, toplumumuzun yapı taşı olan bilginin ve ona dayalı üretimin değerinin ve öneminin farkındadır.

Mega Metal A.Ş. şirket hedefleri doğrultusunda üretim faaliyetlerini gerçekleştirirken, bilişim teknolojilerinin artan kullanım hızına bağlı olarak bilgi ve bilgi varlıklarının korunması, iletişimin kesintisiz ve güvenli olması için özen gösterir.

ISO 27001 standardına uygun Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini sürekli geliştirir ve uygular. Hizmet verdiğimiz sektörlerde iş sürekliliğini ve bilgi varlıklarımızın güvenliğini sağlamak için şu taahhütleri veririz: Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi'nin ISO ISO 27001 standardının gereklerine uygun olarak dokümante edilmesi ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesi, temel ve destekleyici iş faaliyetlerimizin kesintisiz devam etmesinin sağlanması; bilginin sadece yetkili kişiler tarafından erişilebilir olmasının ve görevler ayrılığının korunması; ülkemizdeki Bilgi Güvenliği Kanunu ve yönetmeliklerine uyumunun sağlanması, tüm çalışanlara Bilgi Güvenliği ile ilgili gerekli eğitimlerin sağlanması, teknolojik gelişmelerin takip edilerek sürekli iyileştirmelerin yapılması esastır.

Bu bağlamda, tüm çalışanlarımız ve bilgi varlıklarına erişen tüm paydaşlarımız, üçüncü taraflar ve tedarikçilerimiz, Bilgi Güvenliği ile ilgili politikamıza uymak için sorumluluk sahibidir.