İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) hazırladığı ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırmasında 115. sırada yerimizi aldık.’

 

Bakır tel sektörünün lider üreticilerinden olan Mega Metal, 30 yılı aşkın tecrübesi ile oksijensiz elektrolitik bakır tel üretimini Kayseri’de sürdürmektedir.

Mega Metal, üretimini Kayseri’de bulunan 45.000 metrekarelik kapalı alan olmak üzere toplam 75.000 metrekarelik genişliğe sahip tesisinde gerçekleştirmektedir. Bakır tel üretiminde yıllık 48.000 ton kurulu kapasiteye sahip olan Mega Metal, ana faaliyet alanı olan süper ince bakır tel üretimi ile Türkiye’nin ve dünyanın lider kuruluşudur.

 

Mega Metal kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer almaktadır.

 

Türkiye’nin süper ince bakır tel üretiminin yarıdan fazlasını karşılamakta olan Mega Metal, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanında 30’dan fazla ülkeye ihracat yapmakta, çeşitli ülkelerdeki depoları ve ofisleri ile de müşterilerine lojistik avantajı sağlamaktadır.

 

Her biri alanında uzman, tecrübeli, başarılı, yetenekli ve özverili 600'ü aşan çalışanı ile ürettiği ürünlerle enerji üretimi ve dağıtımı, elektrik, elektronik, iletişim, yenilenebilir enerji, elektrikli ev aletleri, beyaz eşya, özel endüstriyel uygulamalar (robotik), havacılık ve otomotiv gibi çok çeşitli sektörlere hizmet vermektedir. Avrupa’nın en önemli üreticilerinden biri haline gelen Mega Metal, her yıl birçok müşterisi tarafından yılın tedarikçisi unvanına layık görülmektedir.

YÖNETİM KURULUMUZ

Cüneyt Ali Turgut

Yönetim Kurulu Başkanı

1970 yılında İstanbul’da doğan Cüneyt Ali Turgut, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Uzun yıllar ticaret hayatında olan Cüneyt Ali Turgut, 2004 yılı itibarıyla Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO unvanlarıyla görevine devam ediyor.

Abdullah Turgut

Y. Kurulu Başkan Yardımcısı

1976 yılında İstanbul’da doğan Abdullah Turgut, 1995 yılında The American College Department of Business Administration bölümünden mezun oldu. 2006 - 2013 yılları arasında Dost Saat Ltd. Şti’de CEO olarak görev yapan Turgut, Kasım 2013 tarihinden itibaren Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. - Yönetim Kurulu Başkan Vekili unvanıyla görev yapıyor.

Ahmet Turgut

Yönetim Kurulu Üyesi

1992 yılında İstanbul’da doğan İhsan Ahmet Turgut, 2016 yılında Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2016-2019 yıllarında Mega Metal’de Satış Yöneticisi, 2020-2021 yıllarında Servis ve Cepte Tamir A.Ş.’de Direktör olarak çalışan Turgut, halen Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyor.

Mehmet Turgut

Yönetim Kurulu Üyesi

1992 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Emin Turgut, 2015 yılında Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılından bu yana Mega Metal’de farklı bölümlerde yönetici olarak çalışan Turgut, Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyor.

1965 yılında Adıyaman’da doğan Mehmet Gültekin Yıldız, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 yılından itibaren İstanbul Barosu’na bağlı serbest avukatlık yapan Yıldız, aynı zamanda Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Müşaviri’dir.

Meliha Seyhan, Yıldız Teknik Üniversitesi Muhasebe ve Anadolu Üniversitesi İşletme lisans mezunu olup, yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi Executive MBA programında tamamladı. Profesyonel iş hayatına, 1991 yılında Gillette A.Ş’de başlayan Seyhan, P&G ve Lila Group’da yönetici pozisyonunda farklı görevlerde bulundu. 2021 yılında ANKA Bütünsel Yönetim Danışmanlığı şirketini kuran Seyhan, Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.